پایه دوربین

سیستم های نظارت تصویری سالهاست به عنوان ابزاری نظارتی جهت ایجاد امنیت مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دوربین های مداربسته که اقدام به ثبت وقایع و ارسال آنها به مرکز کنترل ترافیک می نمایند، از جمله مهم ترین و سریع ترین راههای تشخیص ترافیک هستند. یکی از بخش های این سیستم ها دکلها و پایه های نگهدارنده دستگاه های نظارت تصویری می باشد.

  • پایه دوربین ترافیکی:

پایه دوربین ترافیکی یکی از محصولات شرکت مهندسی امواج نور است که با توجه به حساسیت در ایستایی و استقامت سازه مخصوصا در باد های شدید ، حتماً باید در تولید آن استانداردهای خاصی رعایت شود .  با مکانیزه شدن سیستم کنترل تردد اماکن ، خیابانها ، بزرگراه ها ، اماکن عمومی و خصوصی و تجهیز آنها به دوربین های مدار بسته تولید پایه دوربین در دستور کار تولید کنندگان تجهیزات مبلمان شهری قرار گرفت.

  • دکل دوربین ترافیکی:

دکل دوربین ترافیکی از نوع منوپل (تک پایه) بوده و برای نصب دوربین مدار بسته در جهت افزایش بُرد دید دوربین و کاهش دسترسی غیرمجاز و همچنین ایجاد زاویه دید مناسب کاربرد دارند و با توجه به فضای کمی که اشغال می‌کنند مد نظر قرار گرفته و در محیط‌ های شهری که زمین از ارزش بالائی برخوردار است استفاده می‌شود . ظرفیت باربری آنها محدود بوده و تنها با جرثقیل نصب می‌شوند، بنابراین در محلی باید نصب شوند که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد . بر اساس مورد استفاده آن در شرایط مختلف اقلیمی ( از نظر میزان شدت وزش باد یا قرار داشتن در کنار مسیر های پر ارتعاش ) و کاربرد آن در جاهای مختلف ، بسته به میدان دید مورد نیاز و نیز گاهی بر اساس سلیقه ، در ارتفاع  مختلف طراحی و ساخته می شوند . می تواند از جنس آهن با روکش گالوانیزه و یا بدون روکش بوده و یا حتی در شرایطی خاص از آلومینیوم و یا آلیاژهای دیگر استفاده نمود .

  • نکاتی در مورد دکل دوربین ترافیکی:

در ساخت پایه های دروبین مداربسته با توجه به عدم لرزش دوربین می بایستی از ورقهای با ضخامت ۴ تا ۸ میلیمتر و با قاعده بزرگتر طراحی شوند . این پایه های هم به صورت پایه های ۴ تا ۹ متری و هم به صورت برج های دوربین و آنتن تا ارتفاع ۱۸ و ۲۰ متری تولید می گردد. در صورت عدم رعایت استانداردهای تعیین شده جهت ساخت ، پایه دوربین دچار لرزش خواهد شد که این لرزش تاثیر مستقیمی بر کیفیت تصویر دوربین نصب شده بر روی دکل خواهد گذاشت . جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی ، این پایه ها معمولاً با گالوانیزه گرم پوشیده می شوند و یا بنا به سلیقه و سفارش مشتری از رنگ اپوکسی جهت زیباتر شدن و هماهنگی با محیط کاربری دکل استفاده می گردد . دکل های دوربین معمولاً بصورت ساده و یا نردبان و سبد دار  جهت سهولت سرویس دوربین ها طراحی ، ساخته و نصب می گردند .

  • نوع پوشش پایه  دوربین ترافیکی :

بدنه پایه دوربین ها به صورت لوله ای و چند وجهی بسته به نوع جغرافیای نصب پایه ، آب و هوای آن منطقه در دو حالت گالوانیزه گرم و رنگ اپوکسی بوده که هر دو از استقامت قابل قبولی برخوردارند ولی در شهرهایی که آب و هوای شرجی و نمناک دارند ، گالوانیزه گرم پیشنهاد می شود.